Академик София успя да измъкне една точка при домакинството си на Черно море от 18-я кръг на А група и двата отбора завършиха 0:0. Така двата отбора продължават без поражение през пролетта.

Домакините имаха предимство преди почивката. Иван Редовски и Стойко Сакалиев отправиха опасни удари с глава в първите минути, но не успяха да реализират.

В 24-ата минута Сакалиев стреля опасно от фаул от 20-ина метра, но на сантиметри край вратата.

Малко по-късно Даниел Георгиев от Черно море вкара топката в мрежата на столичани, но попадението беше отменено заради засада.

В 36-ата минута Георгиев имаше нов шанс да се разпише, но стреля слабо от наказателното поле в ръцете на Борислав Стоянов.

След почивката играта беше равностойна без особени положения и за двата отбора.

Сакалиев можеше да донесе успеха на Академик четвърт час преди края, но не успя да засече отблизо подаване на Ивайло Димитров.

В последната минута Марко Тиаго шутира от дистанция, но край вратата.

След това равенство Черно море излезе на седма позиция с 27 точки, а Академик София се отдалечи от зоната на изпадащите и се намира на 12-о място със 17 точки.