Академик София спечели доста трудно трите точки при гостуването си на Видима Раковски. „Студентите“ спечелиха с минималното 1:0 в гол в даденото от съдията продължение. Мачът от 17-я кръг на А група, който се игра в Севлиево, не блестеше с много футболни достойнства, но въпреки това Академик София стигна до победата с гол, реализиран от Стойко Сакалиев.

Домакините бяха по-настойчивият тим в почти целия мач. В 12-та минута Владинов отправи удар към вратата на Академик, но срещна напречната греда.

През второто полувреме Видима продължи да търси попадението на собствен терен. В 69-та минута Христо Господинов бе оставен непокрит и стреля отблизо, но право във вратаря на Академик София.

В даденото от съдията продължение, в 90+3 минута, след бърза контраатака, Стойко Сакалиев се възползва от отбита топка, за да донесе победния гол за гостите.

След поражението Видима остава на незавидното последно място в подреждането на родния шампионат, докато Академик е на 11-о с 16 точки.