Вероятното бъдещо лятно попълнение на ЦСКА Никола Медина изигра своя първи мач с екипа на столичният Академик.

Както стана ясно преди няколко дни, чилиецът, собственост на Осасуна, ще играе през пролетния дял на шампионата при „студентите”, но ще бъде следен постоянно от щаба на ЦСКА и ако се представи добре, ще премине през лятото на „Армията”.

В контрола играна край Сиде срещу втородивизионния румънски ФК Делта Медина започна титуляр в тима на Самир Селимински. След сравнително слабо първо полувреме, чилиецът демонстрира далеч по-добра игра през втората част, когато остана на терена до 75-а минута. Малко преди това той вкара изравнителното попадение за Академик за 1:1.

По този начин бяха опровергани информациите, че Никола Медина е контузен в момента и ще трябва да минат седмици докато бъде възстановен.

Двубоят бе наблюдаван от изпълнителният директор на ЦСКА Емил Костадинов.