Славия се поздрави с победа за 98-ия си рожден ден. „Белите“ постигнаха рутинен успех с 2:0 срещу Академик София в мач от 21-я кръг на А група.

В шестата минута Иван Редовски от състава на Академик откри резултата в полза на домакините, след като си вкара автогол след центриране на Николай Божов от фаул.

Вторият гол за белите падна в 19-та минута, когато отново след изпълнение на фаул, Виктор Генев довкара в мрежата.

Футболистите на Академик сътвориха две малко по-опасни атаки, в чиято основа бе Стойко Сакалиев, но те останаха безрезултатни.

Второто полувреме не предложи кой знае колко атрактивна игра, въпреки леката доминация на домакините.

Първото полувреме беше внимателно проследено от треньорския щаб на ЦСКА, които приемат Славия в следващия кръг на първенството.

След успеха си Славия измести Черноморец Бургас от осмото място.